Aylık bülten için e-posta adresinizi yazınız:  

     

 

                 

 


HAKKIMDA


 

Merhaba!

 

Renklerin dokunduğu farklı alanlara merakım devam ediyor ve öğrenciliğimin hayat boyu devam etmesini arzu ediyorum. Bilgimi, deneyimimi, gözlemlerimi, teorilerimi, stratejik bakışımı değer yaratması üzere kişiler, kurumlar ve renk etrafında şekillenen etkinlik davetlileri ile paylaşıyorum.

 

Renk uyumu, motivasyonu, psikolojisi ve algısına dair somut bilgi arayışınıza çözüm sunabilmeyi dileyerek, kendimi kısaca tanıtmak istiyorum:

 

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra, fuarcılık ve otomotiv yan sanayii sektörlerinde dış ilişkiler, proje yönetimi ve iş geliştirme görevlerinde uzman, proje yönetmeni ve yönetici olarak çalıştım.

 

Renklere olan tutkum nedeniyle çalışma hayatının içindeyken, Londra’da aldığım eğitimden bu yana, sadece renklere odaklıyım.

 

·         2007’den bu yana, bireysel ve kurumsal müşterilerden oluşan kadın/erkek binlerce kişi üzerinde birebir kişisel renk analizi uygulamaları yaptım ve yapmaktayım.

 

·         Kişilerin kendilerine yakışacak renk tonlarını kendi kendilerine keşfedebilmeleri üzere yazdığım “%100 YAKIŞTIR” isimli kitabım 2013 Haziran ayında piyasaya çıktı.

 

·         Bu meslekte kazandığım  bilgi, gözlem ve deneyimimi renk kullanmak durumunda olan sektörlerin de hizmetine sunuyorum:

 

- Hazır giyim sektörüne, liderliğini yaptığım ekip ile birlikte, renk gruplarının benzer beğeni ve beden tiplerinden yola çıkarak, koleksiyon danışmanlığı yapıyorum.

 

 - Oyuncuların ve ekran yüzlerinin kostüm sorumluları, kuaför ve makyaj uzmanları ile deneyip yanılmaksızın çalışabilmeleri adına kişiye özel renk ve stil reçeteleri hazırlıyorum.

 

- Renkli kozmetik ve hazır giyim firmaları satış danışmanlarına  yönelik, müşterilerin yakışan renklere yönlendirilmelerini hedefleyen ve talep edildiğinde üretime de yansıtılabilecek eğitim modüllerim mevcut.

 

·         Yeni bir meslek kazanmak isteyenlere Kişisel Renk Danışmanlığı,  işine katma değer sağlamak isteyenlere İleri Renk Bilgisi eğitimleri veriyorum.

 

·         Kişileri bütünleyen renklerle başlayan profesyonel yolculuğum, mimari renk danışmanlığı ile devam etmekte. Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek, sertifikalı danışmanıyım. (CACC – Certified Architectural Color Consultant).

 

- Renk matematiği, renk psikolojisi, algı ve renk çağrışımlarını da dikkate alarak, konut ve ticari mekanlarda renk danışmanlığı yapıyor, işin uzmanlarına da ayrıca çözüm ortaklığı sunuyorum.

 

·         Kurumsal etkinliklerde renk konulu söyleşiler ve seminerlerde katılımcı profiline ve sektörüne hitap eden renk matematiği sunumları yapmaktayım.

 

 

Tekstil baskı desen tasarımlarıma (Illustrator, Corel Draw) ve geleneksel ebru sanatı çalışmalarıma mesleki edinimlerimi aktarmaktan da ayrıca büyük keyif alıyorum.

 

Kusursuz renk uyumlarına denemeden-yanılmadan ulaşabilmeniz için uzmanlığımı ve deneyimimi paylaşmaktan memnuniyet duyarım.

 

Hepimize renkli günler dilerim!

 

Oya Komar

Kişisel / Mimari Renk Danışmanı ve Eğitmeni

 

 

 

Balmumcu, Beşiktaş, İstanbul  |  +90 532 413 10 05  |  info@colourfit.com

colourfit.com © 2007