best free website templates

Stilinizi kolayca yansıtabilmenin ilk adımı,
kişisel renk paletinizdir.

İmaj yönetiminde, görselliği iyileştirmek adına atılması gereken ilk adım, sizi bütünleyen ve ifadenizi destekleyen renk tonlarını bilmektir.

Renk analizi, farklı tonlarda kumaşların ciltten yansımalarını izleyerek, cilt rengini değiştirmeyen tonlara ulaşmak ve kişiyi mevsim isimleriyle anılan dört ana renk grubundan birine dahil etmek olarak özetlenebilir.

Renk tonları bilindikten sonra kişinin giyemeyeceği renk yoktur, yeter ki doğru tonda olsun! Renk grupları, stile dair de büyük ipuçları taşımaktadır.

Bireysel renk analizi seansı yaklaşık 2 saat kadar sürer ve sadece tek bir seansta, giyim, aksesuar, saç ve makyaj tonlarına dair ömür boyu kullanılabilecek bilgi verir.

Ayna karşısında yapacağımız çalışmada dilimizi ortak kılmak adına, seans öncesi, renk gruplarını nasıl ayrıştırdığıma dair genel bir renk bilgisi veriyorum.

Akabinde, ayna karşısında çalışıyor, cilt renginizi değiştiren renk tonlarını eliyor ve pigmentasyonunuz ile bütünlük içerisinde sizi en sağlıklı ve çekici gösteren, yakıştı mı yakışmadı mı endişesini giderdiğimiz için kendinize güveninizi artıran renk ailesine ulaşıyoruz. Ulaştığımız renk grubu, makyaj malzemesi ve saç rengi seçimlerinize de uyarlanabiliyor.

Doğal renkleriniz arasındaki derinlik ve renk kontrastını belirlemek ise, dahil olduğunuz renk grubunda tamamen size özel bir formüle ulaşmamızı sağlıyor.

Renk grubunuz belli olduktan sonra, tüm renklerinize zemin oluşturabilecek nispeten nötr renklerden gardırobunuzun demirbaş renklerini ve imza renginiz olabilecek renkleri seçiyoruz.

Seans sonunda ise, seans boyunca size uygunluğu tespit edilmiş 60 cıvarında temsili renk içeren renk kartelanızı teslim ediyorum. 

Bugüne dek gerçekleştirdiğim renk seansları, danışanlarımın aşağıdaki sorunlarına çözüm oldu:

· Giyim bütçesini efektif kullanamamak

· Zamanı, gardırop karşısında ve alışverişte iyi kullanamamak

· İş ve günlük giyim için tamamen ayrı iki gardırop ihtiyacında olmak

· Etkileyici ve iletişimi kuvvetlendiren görüntüyü bilememek

· Giyilmeyen kıyafetleri senelerce gardıropta muhafaza edip, elden çıkartamamak

· Yeni renklere ilgi duyuyor olmaya rağmen kullanmaya cesaret edememek

· Ebeveynlerin beğenisi ile alınan giysilerin çocuklarda yarattığı stresi çözememek

· İçinde iyi ve kötü hissedilen renkler tanımlanamadığı için belli renklere hapsolmak

· Giyim ve makyaj malzemesi bütçesinin aktarıldığı ürünleri kullanamamak

· Kuaför ile aynı dili konuşamamak, isteğini somut aktaramamak

· Özel günler için akılda olan rengi, daha güvenli zannıyla son dakikada siyah ile değiştirmek

· Gardıropta bir renk sistemi olmadığından, yeni alınan parçalar mevcutlarla eşleşmeyince, ayrıca bir kombin alışverişine ihtiyaç duymak, gardırobu gereksiz büyütmek

· Kilo alma verme, iş hayatına geri dönme veya hayat tarzını değiştirme nedeni ile yeni bir gardırop oluşturmayı planlamak, nereden başlayacağını bilememek

· Renklerin psikolojik etkisini renk tonları yerine renk ismiyle uygulamaya çalışmak ve istemeden rengin olumsuz çağrışımını yansıtmak

· İş hayatında giyim bütçesini verimli kullanamamak

· Başkalarının rahatlıkla kullandığı renklere özenmek, kendi güçlü görsel yönlerini nasıl ortaya çıkartacağını bilememek

· Zamansızlıktan veya meslek gereği, giyim ve makyaj alışverişi başkası tarafından yapıldığında memnuniyetsizlik hissetmek

· Renkleri nasıl kombine edeceğini bilememek 

BERABERİMDE NE GETİRMELİYİM?

-Renkli lens kullanıyorsanız, lens kabı ve solüsyonunuzu getirmenizde fayda var.
-Aynada kendinizi gözlüksüz görmekte zorlanıyorsanız, renksiz lenslerinizle gelmeniz tercih edilir.
-Uzun saçlıysanız seans esnasında saçınızı arkada toplamanız gerekecek.
-Orijinal saç renginizi hatırlamıyorsanız bir gençlik fotoğrafı getirebilirsiniz.
-Makyaj çantanızı genel alışkanlıklarınızı görebilmem adına getiriseniz, renk grubunuz belli olduğunda halihazırda varolanlar içinde en yakışanları ayırabiliriz.

-Makyajlı geldiğiniz taktirde (ki genel alışkanlıklarınızı görmek açısından yararlı) seans öncesi makyajınızı temizlemeniz gerekecek. Hassas cilde sahipseniz, kendi temizleyici ürünlerinizi getirebilirsiniz.

UYGULAMALAR NEREDE YAPILIYOR?

Balmumcu, Beşiktaş adresimde ve İstanbul Avrupa yakasında anlaşmalı olduğum farklı mekanlarda seansı gerçekleştiriyorum. 3-4 kişilik gruplar için günışığı konusunda problem yoksa bulunduğunuz ortama da gelebiliyorum.

RENK ANALİZİ BANA NE KAZANDIRACAK?

Kaynaklarınızı doğru renklere aktarabileceksiniz. İlk izlenimlerden olumlu not alacaksınız, sağlıklı görüneceksiniz, genç görüneceksiniz, yüzünüz hatırlanacak, kırışıklığınız varsa daha az belirgin olacak, giyinirken daha az zaman harcayacaksınız ve varolan giysilerden sayısız kombinasyon çıkarabileceksiniz, iltifat alacaksınız, cildinizde renk farklılıkları varsa dengelenecek, yakışmadığını fark ettiğiniz için kullanılmayan eşyalar arasına girecek yeni alışverişlerin önünü keseceksiniz…

DÜĞÜN ÖNCESİ GELMEK İSTİYORUM

Bu seansı aile bireyleri ve eşinizin ailesinden kişilerle yapmak çok eğlenceli olacaktır. Gelinliğe, alyansa ve mekan aksesuarlarına karar verme aşamasında gelmeniz en verimli sonucu almanızı sağlar.

GÜNEŞ BRONZLUĞU, SEANSI ETKİLER Mİ?

Çok tercih etmesem de hayır etkilemez. Belki normalden 10 dakika daha uzun sürecek bir seansa neden olur.

NEDEN MAKYAJSIZ OLMALIYIM?

Yüzünüzün renklere verdiği tepkiyi rahatlıkla görebilmek için makyajsız olmanız gerekiyor.

DAHA SONRAKİ SENELERDE RENK ANALİZİMİ YENİDEN YAPTIRMAM GEREKİYOR MU?

Muhtemelen gerekmeyecektir. Ancak parlak renkler önerildiyse zaman içerisinde daha yumuşak renklere geçiş yapmak durumunda kalabilirsiniz. Renk analizi seansında edineceğiz bilgilerle, bunu kendi gözünüz zaten görebiliyor olacak.

NEDEN SAÇIMI ÖRTMEMİZ GEREKECEK?

Saçınız kendi doğal renginde değilse, giysilerden yansıyan renkler gibi, yüzünüzün rengini değiştirme potansiyeli var. Kişiler kıyafet seçimlerinde en büyük hatayı giysilerini göz veya saç renklerine uydurmaya çalışarak yapıyorlar. Oysa baz alınması gereken cilt altındaki baskın pigment rengi.

PEKİ GÖZ RENGİM SEANSI NASIL ETKİLİYOR?

Renkli lensiniz varsa çıkartmanızı özellikle istiyorum. Çünkü cildinizi kusursuz gösteren tonlar aynı zamanda gözlerinizi daha parlak gösteriyor. Renkli lenslerde bu efekti size gösteremiyoruz. Renkli gözlerde ise göz rengi ile uyumlu diye örneğin mavi kıyafetleri tercih eden kişi, yanlış mavi tonlarda cildini yaşlı ve pürüzlü gösterme hatasına düşebiliyor.

SAAT KAÇA KADAR ÇALIŞIYORSUNUZ?

Mevsimin günışığı durumuna göre değişiyor. Suni ışıkların yanıltma payı olduğundan dönemi göz önünde bulundurarak saat veriyorum.

PEKİ BANA ÖNERİLEN RENKLER HOŞUMA GİTMEZSE?

Harika bir soru. Danışanlarımın bir kısmı seçimlerinin aşağı yukarı doğru olduğunu görüp, rahatlıyor ve renklerini bir formüle oturtmanın keyfini çıkartıyor. Bir kısmı ise alışkanlıklarının tamamen aksi tonlarda çok daha iyi görünüyor. Alışkanlıkları değiştirmek özellikle kadın danışanlar için biraz daha zor, o nedenle ufak ayrıntılardan başlayarak, başkalarının da iltifatlarını aldıkça değişime devam etmeleri konusunda yönlendiriyorum.

İnsanlar genelde en iyi görüntüye ulaşabilecekken, bir önceki günü ve hataları tekrar ederek kendilerini güvende hissediyorlar

ARKADAŞIMLA GELEBİLİR MİYİM?

Hatta özellikle arkadaşınızla gelin. Yakın tanıdıklarımız, hakkımızda bizden daha objektif olabiliyor.

Henüz bir diyalog gelişmeden, kadrajdaki oyuncunun izleyiciye istenilen çağrışımı yapabilmesi için tek yapmamız gereken, karakterlerin pigmentlerini renk analizi ile belirlemek ve oyuncunun renk reçetesini kostüm ve makyaja rehber niteliğinde ekibinizle paylaşmak.

Klip çeken/ sahne alan müzik sanatçıları ve ekran yüzleri de, kendi renk skalalarının gücünden yararlanmayı renk analizinden geçerek öğreniyor, kostüm ve sorumluları ile bu bilgiyi paylaşarak seçimlerini kolaylaştırıyor. 

Çalışanlarınızın görsel iletişim eksiklerini ve hatalarını gideren, profesyonel görünümlerini nasıl vurgulayacaklarını ve giyim bütçelerini nasıl verimli kullanacaklarını gösteren workshoplar, anında uygulanabilirlikleri ile yüksek talep görüyor. Kurumsal imajınız logonuzdan, web sitenizden veya sektördeki konumuzdan ibaret değildir. Çalışanlarınızın kişisel imajları, direkt olarak kurum imajınızı etkiler.

Eğitimin ilk yarısında genel renk bilgisi aktarımı sonrası, “birebir” uygulamalarla katılımcıların “kişisel renk grupları” belirlenir, eğitimin ikinci yarısında, renk psikolojisi ve çağrışımlarına da yer verilir.

Süre yaklaşık yarım gün olup, katılımcı sayısı 8-12 kişidir.

+90 532 413 10 05     info@colourfit.com    
Balmumcu, Beşiktaş, İstanbul
© Copyright 2007-2019  Oya Komar - colourfit - Tüm hakları saklıdır.