Mobirise
MESLEKİ RENK YÖNETİMİ
MİMARİ RENK UYUMU EĞİTİMİ

Mimari Renk Uyumu Eğitimi

Yapı malzemeleri, duvar boyası, ince yapı elemanları, mobilya ve tekstil seçimlerinde büyük yer tutan "nötr renkleri" ve dekoratif unsurlarda birbiriyle aynı dili konuşan "renk tonlarını" hızla eşleştirerek,  dilediğiniz atmosfere, kusursuz bir estetik mekan kurgusuna ve/veya metodik dizimli pazarlama araçlarına ulaşmanıza hızla yardımcı olacak eğitim

Mimari, İç Mimari ve Dekorasyon alanlarına "ileri seviye renk bilgisi" ile uyum katan bu eğitim, hem renkleri kusursuzca bir araya getirmek durumunda olan profesyonellere, hem de bu profesyonellere renkli pazarlama araçları sunanlara uygundur.

YÖNTEM:
Mekanlarda renk kurgusu ikiye ayrılır: 

1- Tüm mekana zemin oluşturan "nötr" yapı malzemeleri "Evrensel Renklendiriciler Sistemi" üzerinden 11 kategoride ele alınır.

2- Mekanın atmosferini oluşturan "renkli" unsurlar ise Munsell renk sistemi doğrultusunda kurgulanır. 

Bu iki yönteme hakim olmak, renk iletişim araçlarından (RAL, Pantone, NCS vb.) daha hızlı yararlanmanıza da yardımcı olur.EĞİTİM AKIŞI

Eğitimin ilk çeyreğinde renk tonlarını ayrıştırmayı ve tanımlamayı öğrenerek "Renk Okuryazarı" seviyesine ulaşırsınız. 

Günün ikinci çeyreğinde, yapı malzemeleri ve duvar boyalarının büyük kısmını kapsayan kompleks nötr renkler olarak adlandırdığımız "beyaz+bej +gri renk aileleri" seçiminde yetkinlik kazanırsınız.

Algı yanılsamalarının önünü alarak, mobilyalara ve dekoratif unsurlara fon oluşturacak bir "yapı malzemesi renk ailesi" planlamayı deneyimlersiniz.

Üçüncü çeyrekte "renk uyumu teorisi" eşliğinde grupladığımız tonlara özel; renk kombinasyonları, formlar, ebatlar, dokular ve odak noktası oluşturabileceğimiz renkleri seçmekte hız kazanırsınız.
Bu bölüm, bireysel müşterinin beğenisini, proje sahibinin beklentisini ve planladığınız atmosferi renk matematiğine dökebilmenin de olmazsa olmazıdır.

Son çeyrekte paylaşacağım sunum ardından, tasarımlarınızı ve/veya beraberinizde getirebileceğiniz sık kullandığınız kartelalarınızı/kataloglarınızı değerlendirerek öğrendiklerimizi yeni bir bakış açısıyla değerlendiririz.

                           ***

1 tam gün süren eğitimin başında sektörünüze özel ders notlarını, gün sonunda ise isminize özel hazırladığım sertifikanızı teslim ediyorum.

→ Güncel fiyat bilgisi


Bugüne dek "Mimari Renk Uyumu Eğitimi"nden faydalananlar: 
Mimarlar, İç Mimarlar, Dekoratörler
Mimari ve İç Mimari Öğrencileri
Mobilya Tasarımcıları, Pazarlamacıları ve Perakende Satış Danışmanları
Yapı Malzemesi Tasarımcıları, Pazarlamacıları  ve Perakende  Satış Danışmanları
Kartela Dizimciler
Mimari, iç mimari ve dekorasyon sektörlerine hizmet veren Fotoğrafçılar, Dijital Görsel Tasarımcıları ve Render Uzmanları

Balmumcu, Beşiktaş, İstanbul
© Copyright 2007-2024  |  Oya Mine Komar  |  colourfit  |   Tüm hakları saklıdır.

How to create your own website - Look at here