simple site maker


RENK UYUMU 101

Deneme-yanılma yönteminden daha verimli bir yöntem arayışındaysanız, sizi "renk okuryazarı" olmaya davet ediyoruz!


Tam isabet renk seçimleri 

Bilgimize güvenin "keyfini" duyumsamak da, neden-sonuç ilişkisi kuramadığımız konularda "tedirginlik" duymak da gayet doğal...  

KISACA...

     RENK UYUMU 101  eğitimi, sektörel bir ayrım gözetmeksizin seçimlerinde renk uyumu hedefleyen katılımcılara,  "İleri Seviye Renk Bilgisi" ile  kolay, yanılgısız ve hızlı renk seçimi yapabilme yetkinliği kazandırmaya yöneliktir.

      Katılımcıların önceden bir renk bilgisi zeminine sahip olma şartı yoktur.

      İçerik, Munsell renk sistemi üzerine kurgulu bilimsel bir zemin sunar. Renk seçiminde deneme-yanılmayı devre dışı bırakır. Renk uyumlu  tasarımlar ve çoklu ürün sunumları ile satışı artırmayı hedefler. 

      Eğitim, kişisel ve mimari renk danışmanı ve eğitmeni Oya Komar'ın, klasik renk uzmanlığı çerçevesini aşan araştırma ve gözlemleri ile şekillenmiştir. 


RENK OKURYAZARLIĞI

      Renk okuryazarlığı; tonları tanımlayabilmek, uyumlu eşleşmeler yapabilmek, hataları görebilmek, trendleri okuyabilmek ve görselliğin ardındaki renk matematiğini ifade edebilmektir.

      Mesleğiniz renklere temas ediyorsa, seçimlerinizi şüphe duymaksızın, hızla, keyifle ve estetik/istenilir algıyı garantileyerek yapmayı tercih ediyor olmalısınız.

      Ürünleriniz veya hizmetleriniz renk ve/veya renk önerisi içeriyorsa, "bence" yerine "şu nedenle" diyerek güven tesis eden önerilerle müşterinin karar verme sürecini kısaltmak ve renk bilgisine hakim olarak rekabette öne çıkmak bilinçli bir yaklaşımdır.


EĞİTİM İÇERİĞİ VE AKIŞI

      Renkler yerine renk tonları üzerine kurgulanmış günde;

1)  Öncelikle derin bir nefes alıp, ezberlerimizi bozmaya hazır olacağız.

2) Renk uyumu sistematiğindeki ana renkleri tanıyacak,

3)  Ana renklere mesafelerinden yola çıkarak tonları tanımlamayı öğrenecek,

4) Renk örnekleri ile pratik yaparak tonları uyum içerisinde gruplayacak

5) Renk ve derinlik kontrastlarını deneyimledikten sonra,

6)  Grupladığımız tonlara özel; renk kombinasyonları, formlar, ebatlar, dokular ve satımı yüksek "yıldızlı" renklere değineceğiz. 

Mavi ve turuncunun zıt renkler oluşu "renk teorisi"ne,
hangi mavi tonun, hangi turuncu ile kucaklaştığında estetik sonuca ulaşacağını ve satacağını bilmek ise "renk uyumu teorisi"ne
dayanır! 

2019 tarihi yakında duyurulacaktır

10.00-18.00, Lokal8, Kızıltoprak, İstanbul

  • Tasarımcılar (moda, hazır giyim, takı, ev tekstili, desen, mobilya, vitrin vb), Butik sahipleri, Styling uzmanları, Dekoratörler, El sanatkarları, Websitesi tasarımcıları, Kartela Dizimciler, benzeri alanlardaki Profesyoneller ve Öğrenciler;  tek günlük RENK UYUMU 101 eğitiminde edinecekleri renk okuryazarlığı ile renk uyumuna dair tüm gereksinimlerini karşılamış olur.
  • Stil danışmanları, Bloggerlar, Moda editörleri, Makyaj uzmanları, Renkli kozmetik satış danışmanları, Gelinlikçiler, Kostüm sorumluları ve Kişisel gelişim uzmanları;  RENK UYUMU 101 modülü sonrası, kişiye özel giyim renk önerileri/hizmetleri verebilmek üzere renk analizi kumaşları ile ölçümlemeyi öğrenecekleri sertifikalı KİŞİSEL RENK DANIŞMANLIĞI eğitimine  (+1 gün özel ders veya +2 gün sınıf dersi) katılarak Kişisel Renk Danışmanı yetkinliğine ulaşabilir.
  • Mimarlar, İç mimarlar, Yapı malzemesi üretici ve perakendecileri;  RENK UYUMU 101 modülü sonrası, yapı malzemeleri ve duvar boyalarının büyük kısmını kapsayan kompleks nötr renkler olarak adlandırdığımız "beyaz+bej +gri renk aileleri" seçiminde yetkinlik kazanarak, alışageldikleri ve/veya şahsi beğenilerinin haricindeki seçim ve önerileri hızlandıran ve kolaylaştıran tek günlük MİMARİDE RENK UYUMU  eğitiminden faydalanabilir.

İleri seviye renk bilgisinin aktarıldığı RENK UYUMU 101  eğitimi,  
"Kişisel Renk Danışmanlığı" ve "Mimaride Renk Uyumu" eğitimlerinin de ilk modülüdür.
Takviye gün ile, "sektörel" renk yetkinliğine ulaşılır.

Mobirise

KATILIM BİLGİLERİ

EĞİTİM: RENK UYUMU 101 - İleri Seviye Renk Bilgisi
TARİH: Duyurulacaktır. Cumartesi, 10.00-18.00
SON KAYIT TARİHİ: Duyurulacaktır
MEKAN: Lokal8, Bayrak Çıkmazı, Kızıltoprak, İstanbul
EĞİTMEN: Oya Komar
KONTENJAN: 4-8 Kişi
KATILIM BEDELİ: 1.250 TL (Serbest meslek makbuzu ile belgelendirilmek üzere net tutar)
IBAN: TR22 0006 2001 3420 0006 6971 88

Eğitim günü sonunda katılımcılara, İleri Renk Bilgisi Programı katılım belgesi teslim edilir. 

+90 532 413 10 05     info@colourfit.com    
Balmumcu, Beşiktaş, İstanbul
© Copyright 2007-2019  Oya Komar - colourfit - Tüm hakları saklıdır.