RENK UYUMU EĞİTİMİ

Deneme-yanılma yönteminden daha verimli bir yöntem arayışındaysanız, sizi "renk okuryazarı" olmaya
davet ediyorum!


Tam isabet renk seçimleri 

Bilgimize güvenin "keyfini" duyumsamak da, neden-sonuç ilişkisi kuramadığımız konularda "tedirginlik" duymak da gayet doğal...  

KISACA...

     RENK UYUMU eğitimi, sektörel bir ayrım gözetmeksizin seçimlerinde renk uyumu hedefleyen katılımcılara,  "İleri Seviye Renk Bilgisi" ile  kolay, yanılgısız ve hızlı renk seçimi yapabilme yetkinliği kazandırmaya yöneliktir.

      Katılımcıların önceden bir renk bilgisi zeminine sahip olma şartı yoktur.

      İçerik, Munsell renk sistemi üzerine kurgulu bilimsel bir zemin sunar. Renk seçiminde deneme-yanılmayı devre dışı bırakır. Renk uyumlu  tasarımlar ve çoklu ürün sunumları ile satışı artırmayı hedefler. 

      Eğitim, kişisel ve mimari renk danışmanı ve eğitmeni Oya Komar'ın, klasik renk uzmanlığı çerçevesini aşan araştırma ve gözlemleri ile şekillenmiştir. 


RENK OKURYAZARLIĞI ©

      Renk okuryazarlığı; tonları tanımlayabilmek, uyumlu eşleşmeler yapabilmek, hataları görebilmek, trendleri okuyabilmek ve görselliğin ardındaki renk matematiğini ifade edebilmektir.

      Mesleğiniz renklere temas ediyorsa, seçimlerinizi şüphe duymaksızın, hızla, keyifle ve estetik/istenilir algıyı garantileyerek yapmayı tercih ediyor olmalısınız.

      Ürünleriniz veya hizmetleriniz renk ve/veya renk önerisi içeriyorsa, "bence" yerine "şu nedenle" diyerek güven tesis eden önerilerle müşterinin karar verme sürecini kısaltmak ve renk bilgisine hakim olarak rekabette öne çıkmak bilinçli bir yaklaşımdır.


EĞİTİM İÇERİĞİ VE AKIŞI

      Renkler yerine renk tonları üzerine kurgulanmış günde;

1)  Öncelikle derin bir nefes alıp, ezberlerimizi bozmaya hazır olacağız.

2) Renk uyumu sistematiğindeki ana renkleri tanıyacak,

3)  Ana renklere mesafelerinden yola çıkarak tonları tanımlamayı öğrenecek,

4) Renk örnekleri ile pratik yaparak tonları uyum içerisinde gruplayacak

5) Renk ve derinlik kontrastlarını deneyimledikten sonra,

6)  Grupladığımız tonlara özel; renk kombinasyonları, formlar, ebatlar, dokular ve satımı yüksek "yıldızlı" renklere değineceğiz. 

Mavi ve turuncunun zıt renkler oluşu "renk teorisi"ne,
hangi mavi tonun, hangi turuncu ile kucaklaştığında estetik sonuca ulaşacağını ve satacağını bilmek ise "renk uyumu teorisi"ne
dayanır! 

  • Tasarımcılar (moda, hazır giyim,aksesuar,  ev tekstili, desen, mobilya, vitrin vb), Butik sahipleri, Styling uzmanları, Dekoratörler, El sanatkarları, Websitesi tasarımcıları, Kartela Dizimciler, benzeri alanlardaki Profesyoneller ve Öğrenciler;  tek günlük RENK UYUMU EĞİTİMİ'nde edinecekleri renk okuryazarlığı ile renk uyumuna dair tüm gereksinimlerini karşılamış olur.
  • Stil danışmanları, Bloggerlar, Moda editörleri, Makyaj uzmanları, Renkli kozmetik satış danışmanları, Gelinlikçiler, Kostüm sorumluları ve Kişisel gelişim uzmanları;  RENK UYUMU EĞİTİMİ modülü sonrası, kişiye özel giyim renk önerileri/hizmetleri verebilmek üzere renk analizi kumaşları ile ölçümlemeyi öğrenecekleri sertifikalı KİŞİSEL RENK DANIŞMANLIĞI eğitimine  (+1 gün özel ders) katılarak Kişisel Renk Danışmanı yetkinliğine ulaşabilir.
  • Mimarlar, İç mimarlar, Yapı malzemesi üretici ve perakendecileri;  RENK UYUMU EĞİTİM gününün son çeyreğinde,  yapı malzemeleri ve duvar boyalarının büyük kısmını kapsayan kompleks nötr renkler olarak adlandırdığımız "beyaz+bej +gri renk aileleri" seçiminde yetkinlik kazanarak, alışageldikleri ve/veya şahsi beğenilerinin haricindeki seçim ve önerileri hızlandıran ve kolaylaştıran bu eğitimden faydalanabilir.

İleri seviye renk bilgisinin aktarıldığı RENK UYUMU 101  eğitimi,  
"Kişisel Renk Danışmanlığı" eğitiminine ilk modülüdür.
Kumaşlarla çalışmayı öğreneceğimiz takviye 1 gün ile, kişisel renk danışmanlığı yetkinliğine ulaşılır.

Mobirise

KATILIM BİLGİLERİ

EĞİTİM: RENK UYUMU 101  (BİREYSEL)
ÖZEL DERS KONTENJANI: 1-2 Kişi
MEKAN: Balmumcu/ İstanbul.
KATILIM BEDELİ: Güncel fiyat listesi

EĞİTİM: RENK UYUMU 101 + MİMARİ MODÜL (BİREYSEL)
ÖZEL DERS KONTENJANI: 1-2 Kişi
MEKAN: Balmumcu/ İstanbul.
KATILIM BEDELİ: Güncel fiyat listesi

EĞİTİM: RENK UYUMU 101  (FİRMA İÇİ RENK İLETİŞİMİ)
SINIF KONTENJANI: 4-6 Kişi 
SÜRE : 1 gün veya 2 yarım gün
MEKAN: Eğitim odanız 


EĞİTMEN: Oya Komar 

Eğitim günü sonunda katılımcılara, ders notları ve katılım sertifikası teslim edilir. 

+90 532 413 10 05     info@colourfit.com    
Balmumcu, Beşiktaş, İstanbul
© Copyright 2007-2021 Oya Komar - colourfit - Tüm hakları saklıdır.

Mobirise web page creator - Find more