Mobirise
KİŞİSEL RENK YÖNETİMİ
KİŞİSEL MEKANLARDA RENK UYUMU

Kişisel Mekanlar

Kişiye özel yaşam ve çalışma alanlarında renk uyumu yakalamanın püf noktası, mobilyalara ve dekoratif unsurlara fon oluşturacak bir "yapı malzemesi renk ailesi" planlamaktır.

Mekanlarda renk kurgusu, "Evrensel Renklendiriciler Sistemi" üzerinden  11 kategoride ele alınır.

RENK SEÇİMİ SORUNLARI:
Onlarca malzemenin, yüzlerce renk seçeneği arasından seçimleri teke indirmek ve karar vermek zor olabilir!   Beğendiğiniz numuneler biraraya gelmeye başladığında, bazılarının hayalkırıklığı yarattığını görürsünüz. Küçük renk örneklerinin büyük satıhlarda nasıl görüneceğini kestiremeyebilirsiniz. 

PRATİK ÇÖZÜM:
Konut sahiplerine ve/veya destek aldıkları mimarlara, iç mimarlara bu öngörülmesi zor konularda yardımcı oluyor, numune seçimlerine eşlik ediyorum.

YÖNTEM:
Mimari renk danışmanlığı yöntemleriyle, önce yapı malzemelerinde tutarlılığı koruyacak nötr renklerin yönünü belirliyoruz, ardından renkli dekorasyon seçimlerine  geçiyoruz.

Yapı Malzemeleri ve İnce Yapı Elemanları: Ahşap ve ıslak zeminler, kapılar, dolap kapakları, armatürler, seramik sağlık gereçleri, prizler, elektrik anahtarları, kaplamalar, vb

Dekorasyon: mobilyalar, döşemelik ve perdelikler, dekoratif unsurlar vb

Duvar Boyası: mekanı en son kucaklayacak olan seçim


Yüzlerce ton arasından uyumsuzları eledikten sonra, size sunacağım uyumlu renkler arasından duvarlarınıza "beyazları" mı, "nötr" renkleri mi, yoksa pembeleri, yeşilleri, mavileri mi buyur edeceğiniz tamamen sizin zevkinize kalır.

Renk matematiği doğrultusunda planlanan uyumlu seçimler, konutun yatırım değerini artırır.

SÜREÇ:
1- Kişisel mekanınızın niteliklerine  dair bilgileri paylaşıyorsunuz. (bulunduğunuz aşama, konut lokasyonu, mimari destek alıp almadığınız vb)

2- Mekanınızdaki ilk görüşmemizde, hem renk dilimizi bir kılacağımız bilgiler aktarıyorum, hem de beğeninizi bir renk çerçevesine oturtuyoruz. (belki ilham aldığınız bazı görselleri de paylaşmak isteyebilirsiniz)

3-Bir araya getirdiğiniz tüm malzemelerin numune ve renk kartelaları hazırsa, seçimlerimizi aynı gün tamamlıyoruz.

4-Hazırlığınız yoksa,  numuneleri ne kadar sürede bir araya getireceğinizi değerlendirip, ikinci görüşmemizin tarihini belirliyoruz. 

Ürün seçimlerinde sizin tercih ettiğiniz markalar üzerinden ilerliyoruz.

.

Balmumcu, Beşiktaş, İstanbul
© Copyright 2007-2024  |  Oya Mine Komar  |  colourfit  |   Tüm hakları saklıdır.

How to design your own website - See it